REKLAMA
Znaleziono 747 wyników
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Na dolnośląskim odcinku Nadodrzanki kursować będą wyłącznie pociągi Kolei Dolnośląskichartykuł
Pokaż artykuł
Na dolnośląskim odcinku Nadodrzanki kursować będą wyłącznie pociągi Kolei Dolnośląskich
Wraz z nowym, obowiązującym od 10 grudnia, kolejowym rozkładem jazdy na dolnośląskim odcinku linii nadodrzańskiej pasażerowie korzystają z 22 par pociągów Kolei Dolnośląskich w ciągu doby. Nowoczesne składy KD to nowa jakość, komfort, bezpieczeństwo oraz ekologia doceniane przez mieszkańców regionu już od 15 lat.
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Kolej+: Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Jest umowa na prace projektoweartykuł
Pokaż artykuł
Kolej+: Będzie połączenie Bielska-Białej ze Skoczowem. Jest umowa na prace projektowe
Podróżni znów pojadą pociągiem z Bielska-Białej do Skoczowa. Żeby przywrócić połączenia pasażerskie na tej linii, najpierw trzeba ją zaprojektować, a potem odbudować. Pierwszy etap staje się faktem – PKP PLK S.A. podpisały wartą 9,7 mln zł umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej. Zadanie zrealizowane zostanie z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+ do 2029 r.
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego
Polskie Koleje Państwowe S.A. uczestniczą w projekcie mającym na celu uruchomienie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego. 11 marca podczas konferencji „Telekomunikacja i informatyka na kolei”, odbywającej się w Wiśle, podmioty reprezentujące branżę kolejową, naukę i biznes podpisały porozumienie, w którym zobowiązują się do prac nad innowacyjnym rozwiązaniem. Projekt realizowany będzie pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana [FILM]
Dolny Śląsk konsekwentnie realizuje program przywracania połączeń kolejowych. Podpisano umowę na rewitalizację linii kolejowej między Kamienną Górą a Ogorzelcem. Inwestycja o długości 12 kilometrów to kolejny etap programu „Dolny Śląsk na Dobrych Torach”, który przywraca połączenia kolejowe w regionie. Odtworzona linia ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, ograniczyć ruch ciężarówek przewożących kruszywo oraz stworzyć nowe możliwości komunikacyjne i turystyczne dla południa województwa.
Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów zostanie zrewitalizowany i unowocześnionyartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów zostanie zrewitalizowany i unowocześniony
Kolejny historyczny dworzec kolejowy w Polsce odzyska swój dawny blask. Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów w województwie małopolskim zostanie zrewitalizowany i unowocześniony. Polskie Koleje Państwowe S.A. zawarły umowę z pracownią, która wykona projekt modernizacji obiektu. Prace potrwają nieco ponad rok, a kolejnymi krokami będzie ogłoszenie przetargu na wybór inżyniera kontraktu i wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.
TERTIO Zapolskiej inwestycja
Pokaż inwestycję
TERTIO Zapolskiej
Kraków, Zapolskiej 21
Stalowa 37inwestycja
Pokaż inwestycję
Stalowa 37
Pruszków, Kajetany, Stalowa 37
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na rewitalizowanej linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza? [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego skutecznie walczy z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie rewitalizując nieczynne linie kolejowe. Jedną z najważniejszych obecnie realizowanych inwestycji jest rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza. Trwają prace na odcinkach między Jelenią Górą i Mysłakowicami oraz Mysłakowicami i Karpaczem. Dzięki nim już niebawem kolej wróci do stolicy Karkonoszy po blisko 25 latach.
Pociągi wrócą do Jastrzębia-Zdroju. Będą lepsze podróże dla mieszkańców Katowicartykuł
Pokaż artykuł
Pociągi wrócą do Jastrzębia-Zdroju. Będą lepsze podróże dla mieszkańców Katowic
Jastrzębie-Zdrój odzyska kolejowe połączenie z Katowicami. Lepszy dostęp do kolei będą mieć mieszkańcy południowych dzielnic Katowic. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dwie umowy z wykonawcami prac projektowych. Zadania są realizowane z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Massel: Dworce dla samorządów. Strategia w październikuartykuł
Pokaż artykuł
Massel: Dworce dla samorządów. Strategia w październiku
Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że fizycznej likwidacji poddane może zostać nawet 450 dworc...
Koleje Dolnośląskie z najlepszym wynikiem w historii i wielkimi inwestycjami w tleartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie z najlepszym wynikiem w historii i wielkimi inwestycjami w tle
Ponad 2,5 miliona pasażerów w ciągu miesiąca. Takiego wyniku, który został odnotowany w marcu, Koleje Dolnośląskie jeszcze nigdy nie miały. Liczba potwierdza rosnącą rolę kolei regionalnej jako podstawowego środka transportu dla mieszkańców Dolnego Śląska, ale również zapotrzebowanie na nowoczesny tabor.
W 2029 r. pojedziemy koleją odbudowaną linią z Bytomia do Rudy Śląskiej i Zabrzaartykuł
Pokaż artykuł
W 2029 r. pojedziemy koleją odbudowaną linią z Bytomia do Rudy Śląskiej i Zabrza
Budowa ok. 6-kilometrowego odcinka torów oraz modernizacja istniejącego ok. 3-kilometrowego torowiska, przebudowa i budowa obiektów infrastruktury kolejowej, budowa wiaduktów, dwóch łącznic i przystanków kolejowych. To najważniejsze prace, jakie konieczne są do wykonania, aby odbudować połączenie kolejowe z Bytomia do Rudy Śląskiej Chebzia i Zabrza. Ten jeden z najważniejszych projektów inwestycyjnych związanych z rozwojem kolei w Bytomiu realizowany jest przez PKP PLK i Miasto Bytom, które pozyskało na realizację tego projektu środki z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w kwocie 600 tys. zł.
GDDKiA projektuje zachodnią część Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiejartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA projektuje zachodnią część Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) projektuje zachodnią część Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Sprawdzamy na jakim etapie są prace.
firma
Pokaż firmę
PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o.
[Wrocław] Kolej przebuduje wiadukty. Będzie szerzej dla aut, komunikacji i pieszychartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kolej przebuduje wiadukty. Będzie szerzej dla aut, komunikacji i pieszych
Więcej miejsca na ul. Starogroblowej i Popowickiej dla samochodów i w przyszłości tramwajów oraz na...
[śląskie] Sosnowiec: remont ul. Mikołajczyka zakończony, kolej na ul. Wita Stwoszaartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Sosnowiec: remont ul. Mikołajczyka zakończony, kolej na ul. Wita Stwosza
Zakończył się remont fragmentu ulicy Mikołajczyka od skrzyżowania z ul. Przyjaciół Żołnierza do ogro...
Kolej wróci do Łomży – jest przetarg na projekt i roboty budowlaneartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wróci do Łomży – jest przetarg na projekt i roboty budowlane
Oczekiwany od ponad trzydziestu lat powrót kolejowych połączeń pasażerskich do Łomży jest coraz bliżej. Mieszkańcy czterech gmin zyskają dostęp do pociągów z nowych peronów. PKP PLK S.A. ogłosiła przetarg na projekt i roboty budowlane, finansowane z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Kolej wróciła na Mazury – z Ełku do Giżycka po nowym torzeartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wróciła na Mazury – z Ełku do Giżycka po nowym torze
Pociągi wróciły na trasę Ełk – Giżycko. Od środy 18 czerwca podróżni ponownie mogą korzystać z tego środka transportu. Osiągnięty etap zadania zapowiada nową jakość podróżowania koleją po mazurskich torach. Docelowo jazda pociągiem w kierunku Olsztyna będzie dwukrotnie szybsza i krótsza aż o około 50 minut. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., o wartości blisko 650 mln zł netto, jest dofinansowana z funduszy unijnych – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko.
REKLAMA